Wyposażenie - kolejność zakupów

Informacje dla początkujących i tych, którzy chcą do nas dołączyć

Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Leon » niedziela, 12 grudnia 2010, 14:48

Jeśli i chcesz przyłączyć się do nas, powinieneś zapoznać się z informacjami dotyczącymi poszczególnych oddziałów.
Oczywiście nie oczekujemy, aby każdy chętny od razu miał cały wymagany sprzęt, jednak po okresie próbnym każdy nowy człowiek ma wyznaczony termin na jego zakup. Rzecz w tym, aby godnie reprezentować Drużynę, nie odstawać od reszty kolegów na minus, a przede wszystkim dobrze się bawić.
Na przestrzeni lat wypracowaliśmy optymalną kolejność zakupów, która jest następująca:
- okulary ochronne jako niezbędne minimum, aby pojawiać się na spotkaniach airsoftowych,
- mundur (TCU OG-107 lub kamuflaż Tiger Stripe),
- replika (w przeciwieństwie do munduru, za brak repliki nigdy nikomu nie podziękowaliśmy za współpracę),
- buty (Jungle Boots, oliwkowe),
- oporządzenie,
- naszywki.
Ogólna zasad brzmi, że albo posiadamy sprzęt z Nam Ery lub zgodny z wytycznymi, albo nie posiadamy go wcale. Stąd warto skonsultować ewentualne zakupy, aby uniknąć zaskoczenia. Nie ma też problemu, aby wybrać się wspólnie do jakiegoś sklepu z jednym z nas, aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości.
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 1557
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » niedziela, 12 grudnia 2010, 14:48

 

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez belfer » wtorek, 26 kwietnia 2011, 19:02

1)Pytanie dot. TCU:
jakiego "patterna" używacie? II,III,IV?
2) Jaki buttpack?
M56, M61, M67?
Avatar użytkownika
belfer
 
Posty: 169
Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 08:47
Lokalizacja: Gostyń

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Leon » czwartek, 28 kwietnia 2011, 19:59

1. ) Używane przez nas TCU jest typu 3 (TCU 3rd Pattern). Cechy posiadanych przez nas egzemplarzy:
  • wykonanie rip-stop,
  • skośne górne kieszenie od bluzy,
  • guziki od kieszeni i głównego zapięcia ukryte pod klapami,
  • klapy od kieszeni trapezoidalne,
  • tylne kieszenie od spodni zapinane tylko na 1 guzik.
Ogólnie mundury te mogą różnić się wykonaniem (rip-stop / cotton Poplin) ale te, które używamy (reprodukcje marki MFH) są w rip-stop.
Dodam, że oddział Oscar stosuje TCU w kolorze oliwkowo-zielonym (OG-107), a Tango w kamuflażu Tigerstripe.
ObrazekObrazek

Tu jeszcze polecam rzucić okiem na oryginały wraz z opisem na stronie Davida Brubaker'a.
Sądzę, że nie będziesz miał większych problemów z identyfikacją tego umundurowania, chociaż często są one mylone z powszechnymi w polskich sklepach BDU (krój z 1981 r.) produkcji Mil-Tec, czy tez TEESAR.

2. ) Butt-pack - ponoć mawiają, że od przybytku głowa nie boli. :wink:
Ogólnie jakikolwiek z Epoki, który nie jest reprodukcją jest naprawdę znakomitym elementem, który buduje i poprawia klimat.
Gdybym jednak miał do wyboru kontraktowe butt-packi M56, M61 i M67, to
  • do odtwarzania "szaraka" (a więc oddział Oscar) wziąłbym M61 jako ten "najbardziej poprawny",
  • w przypadku Sił Specjalnych (nasz oddział Tango) albo późniejszej fazy konfliktu wziąłbym M67.
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 1557
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez snickers » wtorek, 6 września 2011, 07:32

a jaki jest mniej wiecej koszt skompletowania tego wszystkiego?
snickers
 

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Piotrass » wtorek, 6 września 2011, 16:23

za umundurowanie rekonstruujące epokę - 180 zł około
Reszta to replika - np. AK już za 300-400 zł (w zależności od właściwości)
Buty -około 120 zł
Reszta to dodatki aczkolwiek w dodatkach tkwi diabeł :twisted:

Ja tam rozłożyłem sobie wszystko w czasie :idea: w zależności ile zarabiałem/zarabiam kupuję stopniowo.
Optymista
Piotrass
 
Posty: 514
Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2009, 22:08

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Kajus » wtorek, 6 września 2011, 18:31

AK lepiej nie. W zasadzie dopuszczamy, ale jest spory wybór replik broni US
Mając AK to tak, jak zakładać na strzelanke jeansy i robić się na marynarza. :lol:
Avatar użytkownika
Kajus
 
Posty: 544
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 15:11

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Piotrass » wtorek, 6 września 2011, 22:28

Faktycznie kałach może i nie ale tak podałem bo to jedna z tańszych replik w swojej klasie :wink:
Ale faktycznie wybór broni po stronie US z konfliktu wietnamskiego jest duży.
8-)
Optymista
Piotrass
 
Posty: 514
Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2009, 22:08

Wyposażenie - wycena

Postprzez Leon » wtorek, 13 września 2011, 22:01

@snickers
Ogólnie niełatwo jest wskazać całkowity koszt. Ogólnie rekonstrukcja, to studnia bez dna, a wszystko zależy od tego, kiedy dana osoba mówi sobie dość.
Mimo to, można by wycenić zestaw minimum, dzięki któremu wygląda się już przyzwoicie:
Mundur TCU - 180 zł
Pasek do spodni - 20 zł
Pas M56 lub M67 - 65 zł
Jungle Boots OD - 120 zł
Naszywki - 30 zł
Jungle Hat - 30 zł
T-shirt (biały lub oliwkowy) - 15 zł
Koszty przesyłek: 30 zł

--------------------------------------
Suma: 490 zł

Podane ceny są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od dostawców. Co ciekawe, wariant kolorystyczny (oliwka, czyli OG-107 lub kamuflaż Tigerstripe) nie ma wpływu na cenę. Dodam, że w wycenie uwzględniłem reprodukcje. Wyjątkiem jest kontraktowy pas oporządzeniowy M-1956 lub M-1967.
Tak więc umundurowanie i choćby minimum oporządzenia to koszt 500 zł.
Do tego trzeba by dorzucić okulary ochronne (o ile ktoś chce brać udział w spotkaniach airsoftowych) i replikę. Tutaj polecałbym odpowiednio znakomite uvex i-vo (45 zł) oraz M16 VN G&P (1100 zł).
Całkowity koszt: 1635 zł

Tak więc wychodzi z tego taka miesięczna pensja. Oczywiście, jeśli ktoś poczuje w dużym klimat to będzie dążył do tego, aby otaczać się dodatkowym sprzętem, oczywiście kontraktowym. Przykładowo, amerykańskie hełmy wraz z pokrowcem WineLeaf z Nam Ery to koszt ok. 250 zł. Ładownice M56 to 70 zł, a kompasówki 50 zł.

Mamy świadomość, że takie kwoty mogą niekiedy przerażać. Stąd też osoby, które chcą się do nas przyłączyć mają obecnie rok czasu na skompletowanie niezbędnego minimum.

W wycenie korzystałem z własnych doświadczeń z zakupów w takich punktach jak Spec Shop, Camouflage, FORT oraz Allegro.
Przy okazji mogę polecić kilka linków:
Spec Shop - Jungle hat
Spec Shop - okulary ochronne uvex i-vo
Militaria Max - bluza TCU
FORT - pas M67
Spec Shop - M16VN G&P


Warto też czasem zajrzeć na Allegro, wpisując tam magiczny zwrot Nam Era.
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 1557
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Piotrass » sobota, 24 września 2011, 22:22

Pisałem w sprawie M16-stki do Spec-shopu ponieważ chcę sobie ją zakupić. Niestety muszę odłożyć to na późniejszy termin...
Cytuję:

"Z powodu kursu walut, wszelkie dostawy zza granicy zostały wstrzymane.

Dostawa planowana jest na początek przyszłego roku."
Optymista
Piotrass
 
Posty: 514
Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2009, 22:08

Re: Wyposażenie - kolejność zakupów

Postprzez Piotrass » środa, 7 grudnia 2011, 19:47

Kolejna niefortunna informacja:

Otóż w sklepie "Militaria Max" na stan obecny nie ma umundurowania Olive i Tigerstripe w rozmiarach do XL. Przed chwilą miałem rozmowę z kierownikiem od którego takie info otrzymałem :evil: Przelałem już gotówkę jednak jak zapewnił mnie kierownik przeleją ją z powrotem bez grymasów.

Szkoda ehh :roll:
Optymista
Piotrass
 
Posty: 514
Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2009, 22:08

Postprzez » środa, 7 grudnia 2011, 19:47

 

Następna strona

Powrót do Rekrutacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron