Wideobiblioteka

Biblioteka cyfrowa prezentująca naszą Drużynę i Nam Erę

Wideobiblioteka

Postprzez Qurczak » piątek, 15 maja 2009, 12:26

Filmy fabularne i dokumentalne w klimacie.
Qurczak
 

Postprzez » piątek, 15 maja 2009, 12:26

 

Re: Wideobiblioteka

Postprzez Qurczak » piątek, 15 maja 2009, 12:27

History Channel - Silent Heroes: LRRPS
Qurczak
 

Re: Wideobiblioteka

Postprzez Kajus » wtorek, 19 maja 2009, 16:43

Dokument o Operacji w Mogadiszu -
The true story of Black Hawk Down
Język angielski, czas 1,5 h, znakomity materiał, polecam

Black Hawk Down - na pewno wszyscy znacie, a tutaj mój ulubiony motyw muzyczny z filmu
Avatar użytkownika
Kajus
 
Posty: 544
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 15:11

Re: Wideobiblioteka

Postprzez Kajus » wtorek, 19 maja 2009, 17:55

Avatar użytkownika
Kajus
 
Posty: 544
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 15:11

Re: Wideobiblioteka

Postprzez Zee » środa, 8 grudnia 2010, 21:25

Odnawiam nieco wątek gdyż znalazłem bardzo fajne filmy
Tour of duty (serial) właśnie oglądam :)
Tunnel rats (dużo nieścisłości, np. co do wyposażenia, ale fabuła całkiem fajna)
Tigerland (Kraina tygrysów) o szkoleniu

Zaginiony w akcji (hmm.. można to parodią nazwać :))

Jeśli coś jeszcze znajdziecie to dawać.
Never go into battle alone...
Avatar użytkownika
Zee
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 1 kwietnia 2009, 16:10
Lokalizacja: tu i tam...

Re: Wideobiblioteka

Postprzez Piotrass » środa, 8 grudnia 2010, 22:10

Tunnel Rats mnie zainteresował ze względu na nietypową walkę :!:
Może jeszcze Hamburger Hill ale hmmm ciężko mi polecić ten film :lol:
Na pewno każdy jeszcze oglądał Łowcę Jeleni....
Urodzony 4 lipca traktuje trochę o otoczce po Wietnamie :!:
Podobnie jak i Forrest Gump który też przewija rożne momenty historyczne głównie Wietnam a jest uznany za kultowy.
Optymista
Piotrass
 
Posty: 514
Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2009, 22:08

Wietnam - najdłuższa amerykańska wojna w powietrzu

Postprzez Leon » czwartek, 9 grudnia 2010, 02:00

W 1987 r. zająłem się modelami redukcyjnymi, a tym samym lotnictwem. Wraz z upadkiem Polski Ludowej, pojawieniem się takich pism jak AEROHOBBY i LOTNICTWO oraz dostępnością wolnych od komunistycznej propagandy materiałów można było zgłębić historię wojny wietnamskiej.
Szczerze pisząc, to od wczesnych lat 90-ych interesowałem się walkami powietrznymi w czasie tego konfliktu. Pozostałym obszarom zacząłem przyglądać się bliżej dopiero wraz z powstaniem NAM.
Zapraszam więc na krótki przegląd filmów będących przejawem młodzieńczych pasji.

Air America - film o latających nad Laosem pilotach finansowanej przez CIA linii lotniczej Air America; w rolach głównych Mel Gibson (wiadomo 8-) ) oraz Robert Downey Jr., który wiele lat później wystąpił w Tropic Thunder (Jajach w tropiku), będącym poniekąd parodią filmów o wojnie wietnamskiej.

Bat*21 - na podstawie książki opisującej autentyczną operację ratunkową; Gene Hackman jako ppłk. Iceal Hambleton oraz Danny Glover jako kpt. Clark; jak to bodaj ujął jeden z krytyków
(...) małe, niskobudżetowe kino o wielkim, antywojennym przesłaniu.

Lot Intrudera - znów Danny Glover ale wraz z Willem'em Dafoe i Brad'em Johnsonem; film fabularny o niepokornych pilotach US NAVY.

The Dogfights - serial dokumentalny na History Channel, w polskiej wersji znany jako Piloci myśliwców. Odcinki poświęcone po części lub w całości wojnie wietnamskiej:
Air Ambush (Operacja Bolo)
Gun kills of Vietnam
Hell Over Hanoi
Long Odds (zawiera rekonstrukcję misji, za którą Leo K. Thorsness otrzymał Medal Honoru)
MiG Killers of USS Midway (zrekonstruowano min. ostatnią walkę powietrzną tej wojny, kiedy to 12.01.1973 Victor Kovaleski zestrzelił nad Zatoką Tonkijską MiGa-17)
The Bloodiest Day (10 maja 1972, pierwszy dzień Operacji Linebacker, w czasie którego w walkach powietrznych zestrzelono 11 MiGów)
The Greatest Air Battles (pokazuje też lot Duke'a Cunninghama i Willy'ego Driscolla, którzy 10.05.1972 zestrzelili w jednym locie 3 MiGi-17)
The Last Gun Fighter (odcinek o F-8 Crusader, zrekonstruowano najdłuższą walkę powietrzną tej wojny, którą stoczył Dick Schaffert z 4 MiGami)
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 1557
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wideobiblioteka

Postprzez Zee » sobota, 11 grudnia 2010, 07:02

R-Point - o koreańskim oddziale wysłanym na poszukiwania zaginionego patrolu gdzie będą się musieli zmierzyć z... duchami ;)
Never go into battle alone...
Avatar użytkownika
Zee
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 1 kwietnia 2009, 16:10
Lokalizacja: tu i tam...

Postprzez » sobota, 11 grudnia 2010, 07:02

 


Powrót do Repozytorium

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron