Racje żywnościowe C

Prezentacja zagadnień dotyczących wyposażenia

Racje żywnościowe C

Postprzez Błażej » wtorek, 19 stycznia 2016, 17:20

Witam Wszystkich.
Nie znalazłem lepszego działu dla tego tematu.

Moje pytanie dotyczy racji żywnościowej C.
Czy zaopatrujecie się w reprodukcje w/w ? Czy istnieją takowe.
Czy może opracowaliście patenty na produkcję przyzwoitych 'imitacji' poszczególnych elementów ?

Pozdrawiam
Błażej
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 9 października 2013, 15:31

Postprzez » wtorek, 19 stycznia 2016, 17:20

 

Re: Racje żywnościowe C

Postprzez Leon » niedziela, 20 marca 2016, 22:50

Poruszony temat pozwoliłem sobie przenieść do niniejszej sekcji Technikalia.
Przyznam, że do tej pory nie zgłębialiśmy tej tematyki, koncentrując się na podstawowych elementach wyposażenia. Warto jednak poszerzać wiedzę, przechodząc również i do tego rodzaju komponentów.
Opis racji żywnościowych C znaleźć można choćby w serwisie VietnamGear.com.

Existence Gear > Rations > C-Rations

Obrazek

Opis ten jest zbliżony do tego, który jest w książce Shelby'ego Stantona "U.S. Army Uniforms of the Vietnam War" (9 Existence and Survival Gear > 9.7 Mess Equipment and Individual Rations, s. 190 - 191). Na razie z całego zestawu mam słynną plastikową łyżeczkę, która polecana jest rekonstruktorom, a w którą miałem okazję się właśnie zaopatrzyć.
Niekompletna racja jest też dostępna obecnie na Allegro na aukcji, która kończy się w 28 marca br.

Allegro, aukcja nr 6055026034 - C ration US ARMY NAM ERA po 72 r.bez papierosów

Temat z pewnością warty jest bliższego zapoznania, zwłaszcza, jeśli ktoś chce w jeszcze większym stopniu odczuć posmak naszej ulubionej epoki historycznej.

W kwestii żywności, to swego czasu zaprezentowana zostało również w tej sekcji bardziej ogólne zagadnienie suszenia mięsa. Nie było ono co prawda stricte związane z wietnamską tematyką, będąc raczej elementem przygotowań do spotkań o charakterze milsim lub survivalu.

Technikalia > Suszenie mięsa
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 1557
Dołączył(a): czwartek, 26 marca 2009, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez » niedziela, 20 marca 2016, 22:50

 


Powrót do Technikalia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron